Nichts ist fur dich....Nichts war fur dich .... nichts bleib fur dich... fur immer!...

World of Warcraft

9. ledna 2009 v 20:02 | Agnesh |  World of Warcraft

World of Warcraft

World of Warcraft (dále jen WoW) je poslední z řady her z fantasy světa Warcraft od dnes již skoro legendárního vývojářského studia Blizzard. Chlapíkům už bylo málo dělat jen realtime strategie z tohoto prostředí a jelikož jsou to machři také přes RPG žánr zrodil se WoW. Hra s velkým H, která již ve svých útrobách hostí přes 8 milionů platících hráčů… Jde totiž o MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Game) - hra pro kterou je nutné mít aktivní připojení k internetu a pravidelně platit měsíční poplatky. Stojí WoW za ty 3 stovky (podle aktuálního kurzu) měsíčně?
WoW-jeden z možných dopravních prostředků-raptoři

Velký Azeroth

Svět Azerothu je vskutku rozlehlý a dělí se na 2 kontinenty - Eastern Kingdoms a Kalimdor. Jen na vás, potažmo na výběru rasy závisí, kde začnete a kam se budou ubírat vaše první kroky. Samotný výběr postavy je nesmírně důležitý a zahrnuje několik komplikací jako je výběr strany konfliktu (Horda nebo Aliance), rasa (Taureni, Nemrtví, Orkové, Trollové za Hordu a Lidé, Noční elfové, Trpaslíci a gnomové na straně Aliance) a hlavně povolání (mág, zloděj, lovec, warlock, kněz, šaman, druid nebo paladin). Poté ještě upravíme vizuální styl našeho alter ega a vzhůru na průzkum světa.
WoW-roztomilá grafika

Vývoj, boje, a tak dál

Jako v každém pořádném RPGčku, i ve WOW jste hned od začátku zavaleni přívalem úkolů od klasik, jako zabij, dones, ochraň, znič až po různé libůstky (lovení termitů, atd.). Po dosažení určitého množství zkušenostních bodů postupujete na vyšší úroveň, která je v základní hře level 60. Spolu s úrovní se vám zvyšují i statistiky jako je síla, obratnost, inteligence a jiné a také přibude jeden volný bodík do talentového stromu. Ten se dělí na 3 větve, z nichž každá představuje posloupnost kouzel a schopností podle stylu hraní, který preferujete. Takže pokud třeba hrajete za lovce, můžete bodíky dávat do schopností boje na blízko, na dálku nebo posilovat tzv. peta, což je ochočené zvíře, jež s vámi bojuje proti nepřátelům. Samotný boj probíhá konvenčně, ale je zvládnut tak jednoduše a přitom zábavně, že nenudí, i když jde o klasické označení nepřítele a následné klikání na aktivní schopnosti dodávají ochranu před útoky nebo naopak podporující sílu vašeho útoku.

Co si dnes oblečeme?

Předmětů je vše opravdu NESKUTEČNÉ množství a ty se dělí na normální, lehce očarované (zelené), vzácné (modré) a hlavně na fialové (nejvzácnější), které jsou sice sehnatelné dost obtížně, ale o to větší bonusy k různým vlastnostem dávají. Také jsou ve hře tzv. sety, což jsou skupiny předmětů, které po nasazení dávají bonus podle toho kolik částí daného setu na sobě máte. A potkat takovou 60ku v setovém oblečení je nádhera a víte, že dotyčný musel strávit hodně hodin v dungeonech a na raidech.
WoW-příprava na boj

Raidech? Co to je?

Dungeony a raidy jsou vlastně takové hry ve hře. Jde o prostory přístupné vždy jen skupinám hráčů WOW na určitých levelech a v určeném minimálním počtu. Takové instance jsou o dost těžší a je nutné mít cit pro týmové hraní, což je odměněno lepšími a vzácnějšími předměty a také větší dávkou zkušeností. Už jen požitek skolit pár draků v čele s Onyxií nebo Nefarianem je parádní pocit…

Nebaví vás plnit questy?

I na takové hráče bylo myšleno a ve hře je zakomponován systém profesí. Není tedy problém být kovářem, tkalcem, alchymistou, bylinkářem, kuchařem, atd. Ony profese jsou někdy i nezbytné, neboť díky nim si můžete vytvářet podpůrné elixíry nebo požádat kamaráda a zhotovení skvělého meče. Možností je nepřeberně.

Sociální aspekt

Díky online hraní **WOW* se na každém kroku potkáváte desítkami a stovkami hráčů, se kterými jde komunikovat, obchodovat, společně plnit úkoly, bojovat nebo zakládat guildy. Guilda je vlastně společenstvo lidí utvořené za cílem si dlouhodobě pomáhat, plenit těžké dungeony, ale i komunikovat, pořádat guildovní srazy, atd.

Pošta došla!

Ve WOW je zavedena také pošta, banka a aukce. Pošta funguje tak jak asi čekáte - můžete jiným hráčům posílat předměty, peníze nebo vzkazy. V bance můžete skladovat věci, které se vám již nevlezou do přeplněných batohů a v aukci můžete dražit předměty, výrobky, svitky a jiné občas i zbytečnosti. Toto vše dává hře punc originality a hloubky.
WoW-vymóděný trpaslík

Jak se na to dívá a dá se to poslouchat?

Grafická stránka WOW by v dnešní konkurenci tak úplně neobstála nebýt jejího osobitého lehce komiksového stylu. Azeroth hýří barvami a žádná jeho část není stejná. Modely postav jsou příjemné a animace pěně udělané. Zvuková stránka je kapitola sama pro sebe a hra melodie dávkuje přesně tak jak má a málokdo hru znechuceně vypne. Některé pasáže mi připomínají trilogii Pán prstenů, ale jinak jsou hudba i zvuky naprosto skvělé a co nepřítel to naprosto jiný zvukový projev.

Jít do toho?

Zcela určitě! Pokud překousnete pravidelné platby, máte internetové připojení a jste RPG nadšenci neměli byste si nechat nejlepší MMORPG hru ujít. 8 milionů hráčů mluví jasně. Přidejte se k nim a objevte zákoutí tajemného Azerothu…
World of Warcraft video trailer:

Informace o možnosti vyzkoušení zkušební verze jsou zde:
http://www.edow­nload.cz/…of-warcraft/

Koupit World of Warcraft za 799,-Kč

Koupit datadisk pro World of Warcraft s názvem World of Warcraft: The Burning Crusade za 1299,-Kč

Na jaře 2008 vyjde druhý datadisk této výborné hry World of Warcraft: Wrath of the Lich King, jenž bude podle dostupných informací ještě kvalitnější. Předobjednat si ho však můžete již nyní zde:

Předobjednat World of Warcraft: Wrath of the Lich King za 1299,-Kč

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama