Nichts ist fur dich....Nichts war fur dich .... nichts bleib fur dich... fur immer!...

Rammstein Interview - Paul Landers v Total Guitar

28. srpna 2008 v 19:48 | Agnesh |  Rammstein

Total GuitarNahota, fanynky, nehody aut a čůráci! Jedna z nejvíce pobuřujících metalových kapel poskytla TG ONE jeden nejvíce pobuřujících rozhovorů ve své historii.
Vždy se můžeme divit tomu, jak vzdálená může být německá mentalita. Skupina s historií těch, kteří na scéně předvádějí S&M, umělé čůráky, výbuchy při kterých se taví obličeje a sprosté německé texty, nemá opravdu co schovat, že? TG si byl jist, že se můžeme dopátrat hlouběji, takže jsme na sebe vzali odpovědnost a v rozhovoru s Paulem Landersem jsme popustili uzdu všem zábranám. Něco z toho, co Paul řekl, muselo být vypuštěno vinou zmateného překladatele. Každopádně to byl jeden z nejbláznivějších rozhovorů, jaké kdy TG vedl. A to všechno jenom pro vás! Tak nás následujte a sledujte rozhovor o Jägermeisteru, (více než) adekvátních velikostech čůráků, pojídání skla a o…Danny DeVitovi.
Jakou nejpodivnější věc pro tebe udělala fanynka?
Další otázka!

Položilo tě někdy to, že děláš kytaristu v Rammstein?
Co máš za problém? Někteří z nás žijí ve vztazích a může to být pěkně blbý začít mluvit o věcích, jako jsou tyhle.

No…OK..Jak by jsi chtěl umřít?
Nikdy bych nechtěl umřít v auto nehodě, ale cítím, že se to tak stane. Buď tak, nebo si myslím, že na mě spadne těžkej šutr.

Co by jsi chtěl, aby bylo napsáno na tvém hrobě?
Rád bych nějaké zařízení na solární energii, takže jestli někdo bude stát proti mému náhrobku, automaticky mu to řekne buď aby vypadnul, nebo aby se začal ďábelsky smát. Chtěl bych něco, co přinutí lidi se smát.

Je nějaká píseň, která by měla zaznít na tvém pohřbu?
Napsal bych song z pohledu mého lhaní v rakvi, zpívajíc k lidem na mém pohřbu. Text by byl něco jako "Nebuďte smutní, v budoucnu mě budete následovat". Myslím si, že bych to radši napsal předtím, než na mě spadne ten šutr.

Jakou nejpodivnější věc jsi měl na sobě na pódiu?
Na poslední tour jsme se rozhodli mít na sobě tradiční bavorské kostými s kostrbatými industriálními hranami. Věděli jsme, že budou vypadat opravdu hrůzostrašně a chtěli jsme přijít s něčím, co se ještě nikdo jiný nedovážil udělat, protože to vypadalo velmi tajemně. Jako německá skupina to dlužíme našim vlastním lidem, nosit klasické oblečení. Kdybychom byli čínská metalová skupina, myslel bych si, že máme nosit "kuli kloboučky".

Existuje něco, co by skupina na scéně neudělala?
Ne. Už jsme vlastně hráli i nazí. To bylo během Halloween show na turné s Korn a Limp Bizkit. Korn byli oblečení jako metalová skupina z 80. let a Limp Bizkit se oblékli jako Elvis. My v Německu nemáme Halloween, takže jsme nevěděli, jak to máme pojmout. Každý do toho dal tolik snahy, takže jsme to nemohli ignorovat, tak jsme se rozhodli hrát nazí.

Měli jste během toho pyro-efekty?
Ano. Vždycky to je trochu horký, ale když jseš nahej, tak ti to usnadní, je to hustší.

Taky jste hráli s hořícími kytarami, že?
Ano, udělali jsme to pomocí plamenů, které šli z věží. Rozpálilo to struny do ruda!

Zranil se někdo z kapely na scéně?
Ano, ale máme rádi bolest. Použili jsme jeden výbuch na scéně a Till si kleknul přímo k tomu, takže jsme mohli cítit tu bolest. Mělo to vliv na jeho sluch, ale jemu se líbilo, jak to bolelo. Nevypadalo to dobře, dost dlouho to bolelo. Jsme z Východního Německa, na to nezapomínej, a můžeme to udělat horší. Jenom čečenci jsou horší než my!

Till taky jednou jedl skleničku na víno, ve které byl řapík, ale měl bys být schopný pořádně žvýkat, ne? Nejsou nějaké show, ze kterých by jsme vycházeli. Lidi ti prostě dají sílu začít s tím sklem bojovat. Někdo by to vypliv, ale Till si myslel, že je lepší sníst celou sklenici a proto s tím začal a polknul jí. Nic se mu nestalo.

Kdyby si měl svojí kytaru přerazit o něčí palici, kdo by to byl a proč?
Bylo by nezdravý zadržovat vztek a nenávist. Měl bys skoncovat s rakovinou. Četl jsem jednu knihu na Zenu. Říkala, kdyby ses plavil na loďce přes jezero a byl bys proražen jinou lodí, měl by ses pokusit řvát na jinou osobu. Ale když si všimneš, že v té druhé loďce nikdo nesedí, nemůžeš vědět, na koho to vykřičet. Zkouším žít svůj život tak, že ta druhá loď je vždycky prázdná ale ve skutečnosti to vlastně nefunguje.

S kým by sis nejradši dal kytarový souboj?
S Richardem! I když tomu tak je a máme tuhle možnost mít každý den, protože kytary jsou jedinými nástroji, které jsou v Rammstein zdvojené. Máme tyhle souboje na denním pořádku. Ale radši bych si s ním dal kávu, nebo cokoliv na tenhle způsob.

Kdybys mohl být jakýmkoliv zvířetem na světě, jaké by to bylo?
Byl bych malý kříženec psa, kterej by na tebe neustále pořvával. Když jsme u toho, Till by byl velké tele s líným očkem a Richard by byl pes boxer. Kdyby ses mu pokoušel vzít žrádlo z jeho misky, byl by na tebe vážně zlej.

Kdo by tě měl hrát ve filmu?
Danny DeVito.

Kdybys nebyl kytarista v Rammstein, kým bys byl?
Byl bych společnost nazývaná "Nevyžádané rady". Mohl by sis ke mně přijít a dostat nějaké rady ohledně krmení holubů, jak nabarvit svoje auto, kolik dětí bys měl mít, jak vyřešit problémy se svojí sprchou.

Co by se stalo, kdyby skupina byla s kočkou s pobřežní hlídky a s lahví Jägermeisteru?br> Asi by jsme jí celou vypili. Během let se učíme, že lidé se na veřejnosti chovají nepříjemně a v soukromí jsou v pohodě. Jinak řečeno, lidi které máš rád, by jsi si měl uměl prohlédnout i z druhé strany. Ale Jägermeister ti pomůže překonat pár osobních překážek.

Rammstein mají mnoho písní o čůrácích. Vidíš svojí kytaru jako prodloužení svého penisu?
Ne, vážně ne. Nejsem typický kytarista. Nemám rád sólovou kytaru. Dobré sólo je v pořádku, ale musí být unikátní a velmi speciální.

Takže uvažoval bys někdy o tom, mít svůj vlastní penis zvětšený?
Ne, ten můj je už tak dost dlouhý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama