Nichts ist fur dich....Nichts war fur dich .... nichts bleib fur dich... fur immer!...

Rammstein Interview - Oficiální prezentace DVD Völkerball

28. srpna 2008 v 19:59 | Agnesh

Oficiální prezentace DVD Völkerball

V hudbě, podobně jako v politice, se všechno točí kolem lidí. Velké přednosti mají ty kapely, které si bez námahy a instinktivně dokáží vybudovat dobrý vztah s publikem.

Kapely jako Rammstein…

Jiskry na publikum přeskočily v roce 1995, kdy se šest Berlíňanů poprvé předvedlo se svým debutovým albem "Herzeleid". Tímhle úvodním zážehem učarovali svému publiku a činí tak dodnes - a jak je vidět, silněji. Stejně jako v každém úspěšném vztahu je tajemstvím i tohoto opojného působení vzájemný respekt, splněná očekávání a schopnost poskytnout něco zvláštního přesně v tu správnou chvíli.

A tohle znovu potvrzuje "Völkerball"!
Celosvětově vychází "Völkerball" 20.listopadu (17. listopadu v Německu) a audio i video materiálem v multiformátu 5,1-Surround Sound dokazuje, že nebyly provedeny žádné škrty v rozpočtu a že po umělecké stránce bude nabídnuto maximum. Protože to je přesně to, co se od Rammstein očekává.

Velkou pozornost vzbudí především limitovaná edice - skutečně velkolepě pojaté 2DVD/1CD s četnými fotografiemi ve 190stránkové knize ze světového turné "Reise, Reise" 2004/05, dokumenty a exkluzivní sestřih záběrů z koncertů a víc jak dvě hodiny živého materiálu. "Völkerball" opěvuje především turné "Reise, Reise" (koncerty konané v průběhu šesti měsíců ve vyprodaných arénách a na festivalech) a stejnojmenné několikanásobně platinové album.

Mezi listopadem 2004 a červencem 2005 hráli Rammstein celkem v 21 zemích pro milion lidí. Ohňostroje a technika o váze zhruba 140 tun se převážela v 13 kamionech a 3 autobusech. 63 techniků stejně jako místních pomocníků a řidičů se staralo o to, aby vše fungovalo - pět lidí se staralo jen o pyrotechniku. Vzhledem k takovému množství lidí, kteří tomuto lomozu na kolech přihlíželo (jen v Moskvě a St.Petěrburgu přibližně 40 000 lidí) se dá publikum Rammstein sotva označit jako jednotné. Ale právě zmíněné fotografie Frederica Batiera, který turné doprovázel, ukazují, ať v Londýně, Lipsku, Barceloně nebo Berlíně, zvláštní styl a chování, dalo by se říct smýšlení, které spojuje velikou rodinu Rammstein. Na "Völkerball" byl sestaven materiál, který splní i naprosto zvláštní přání fanoušků.

Album obsahuje nahrávku z koncertu v římském amfiteátru v Nimes (jižní Francie). Ten proběhl před 12 500 fanoušky, kteří se bez ptaní vybičovali ne méně než Římané ve starověkém Římě při příchodu gladiátorů. Dále zahrnuje zvláštní výběr sestřihů z koncertů v Londýně, Tokiu a Moskvě (na posledně jmenovaném koncertu vystoupily zpěvačky v tradičních šatech!) a dva skvělé dokumenty, které muzikanty ukazují v uvolněné a hovorné náladě. Celé album tak zveřejňuje nikdy předtím neviděné nahlédnutí na Rammstein, na kapelu a Rammstein, na lidi…

* Standardní edice:
DVD - 140 minut živého vystoupení,
CD - 75 minut sestřihu z koncertů

* Speciální edice:
DVD - 140 minut živého vystoupení,
DVD - dokumenty v délce kolem 90 minut ("Anakonda Im Netz", "Reise, Reise: Das Making Of des Albums")
CD - 75 minut sestřihu z koncertů

* Limitovaná edice:
DVD - 140 minut živého vystoupení,
DVD - dokumenty v délce kolem 90 minut ("Anakonda Im Netz", "Reise, Reise: Das Making Of des Albums")
CD - 75 minut sestřihu z koncertů
kniha o 190 stranách "Tour Photo Book"

Dva dokumenty odhalují jako nikdy předtím, co to vlastně přesně znamená, udržovat plameny Rammstein tak živé a plynulé. "Anakonda im Netz" je z obou dokumentů "oficiálnější" a ukazuje rozhovory se všemi členy kapely a manažerem Emanuelem Fialikem. Materiál v délce 53 minut pokrývá širokou paletu témat, počínaje otázkami technického zabezpečení turné a konče před show pravidelně prováděným rituálem (krátce řečeno: alkohol je ve hře) nebo klady i zápory života na turné. V případě Rammstein toto otevření se taky znamená, že se jeden muzikant někdy popálil a jinému byly z nohou servány boty a ukradeny. Klávesistovi Flakemu se stalo obojí!

Neméně poučné je "Reise, Reise: Das Making Of des Albums". Dokument v délce 26 minut natočil a sestříhal kytarista Paul Landers. Nahlíží na své kolegy i na producenta Jacoba Hellnera. Pozoruje je při práci ve studiu ve Španělsku, Švédsku a Německu, při rozjímání o problémech a myšlenkách, které se honily hlavou Tillovi Lindemannovi po bezmála stém natáčení jednoho jediného kousku: totiž Hellnera na místě zaškrtit (možná tohle Lindemann nemyslel úplně vážně). Producent zase prozradí, že název alba "Reise, Reise" byl málem nahrazen názvem "Sonntag bei Omi"… Pohled do zákulisí, který nenechá na pochybách: Rammstein sám nedokáže při vaření párků odolat a pořádně prověří požární hlásiče!

K tomu se pak ještě připojí nevázaná, dramatická práce pánů Lindemanna, Landerse, Kruspeho, Schneidera, Riedela a Lorenze s 30 kg ohňostrojů (na jednu show!) v klubu Citta v Japonsku nebo v ruském Olympiski Sport Comlex. Předvedou se tak různé scény, které si skalní fanoušci Rammstein už jistě promítali ve svých snech. Luxusní (německá) limuzína, plánovaná s vysokými požadavky, bezvadně sestavená a obohacená o spoustu zvláštností, tak ukazuje tenhle dokument šest muzikantů - ve studiu, na jevišti (a v kuchyni!) - na jejich cestě, dosahuje ještě jedné, vyšší úrovně a udržuje jejich celosvětový úspěch dále na vrcholu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama