Nichts ist fur dich....Nichts war fur dich .... nichts bleib fur dich... fur immer!...

Rammstein Interview - Muzika pro muzikanta v Z4

28. srpna 2008 v 19:49 | Agnesh |  Rammstein

Car&Hifi: Muzika pro muzikanta v Z4

Muzikanti jsou ti, komu pravděpodobně nejvíc na světě záleží na dobrém zvuku, a to i v autě. Takže pro nás je samozřejmě obzvlášť zajímavé zjistit, jak zní vetavba Ampire v tomto BMW Z4, neboť jeho majitelem je Richard Zven Kruspe, kytarista berlínské skupiny Rammstein.

Přiznejme si, že člověk je docela zvědavý, jak někdo veřejnosti známý asi tak poslouchá hudbu v autě. Richard chtěl vestavbu, která mu dovoluje brát sebou nahrávky ze studia a na cestě domů si je ještě jednou procházet. Přitom chtěl auto opticky zachovat tak nejvíc, jak to jen šlo. Nějaké hýření bylo tedy zakázáno. Svou důvěru věnoval Achimovi Orzessekovi z Ampire, který se postaral o koncept soupravy a o sladění.

Richarde, právě jsi vyzkoušel své Z4 s novou soustavou. No, co říkáš?

Richard: No nádhera! Zjišťuju, že soustava zní reálně a přirozeně, a přesně to je pro mě taky důležité. Dřív jsem často míval pocit - znáš to - soustava běží a po deseti minutách musíš vyřadit. To už teď nemám. Samozřejmě, že prostor, ve kterém posloucháš, je v Z4 hodně malý. A právě v tomhle akusticky obtížnějším prostoru odvedl Achim opravdu dobrou práci.

Hifisoustava v autě katyristy Rammstein - mnozí by si ji jistě představovali jinak - hutnější, brutálnější. Tvé Z4 sice není žádným ukňouraným dítětem, ale v protikladu k tomu, co je v autech rozšířené, je to přece jen opravdu decentní.

Richard: Jo, narážíš na ta obrovská zařízení. Něco takovýho asi potřebuješ pro hip-hop a podobně. Já nic takovýho v žádném případě nepotřebuju. Pro mě je mnohem důležitější přímočarost. Samozřejmě poslouchám hodně kytarovou muziku, ale v zásadě každý hudební směr, za zmínku stojí i pop a elektronická hudba. Kvůli tomu všemu musí znít soustava neutrálně. Pro mou vlastní hudbu platí, že v našem zvuku vězí síla. A to musí být znát. Ale právě přímočaře - zesilovat basy tady člověk nepotřebuje.

Jak je pro tebe téma hudba v autě důležité?

Richard: Od té doby, co to dělám profesionálně, poslouchám muziku opravdu pořádně už jen v autě. Je to jediné místo, kde se můžu při poslouchání hudby uvolnit. Proto je pro mě zvuk v autě důležitější než doma na mojí věži. Dalším, důležitějším důvodem, proč naše nahrávky poslouchám pořád v autě, je to, abych mix otestoval. To ve studiu nejde. Je pro mě důležité poslechnout si zvuk Rammstein taky na "normální" soustavě - z perspektivy fanoušků. Krátce řečeno, v autě člověk objeví kvalitu zvuku mnohem víc než někde jinde.

OK, nejdřív díky za rozhovor. Ale ještě mám jedno. V naprostém protikladu k "tvrdé" image Rammstein mi připadáš opravdu jako typ, co stojí nohama na zemi. Zdánlivě milý kluk od vedle…

Richard (srdečně se směje): Jako každý člověk mám mnoho stránek! A tu svoji temnou stránku prožívám přes muziku. Je to pro mě důležité - důležité pro vnitřní rovnováhu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama