Nichts ist fur dich....Nichts war fur dich .... nichts bleib fur dich... fur immer!...

Rasy a povolání

27. července 2008 v 18:34 | Agnesh |  Dračí doupě
Rasy a povolání
31.07.2006
Kudůk

VÝŠKA: 90-130 coulů
VÁHA: 1000-1500 mn (50-75 kg) TŘÍDA VELIKOSTI: A

Kůdukové vznikly splynutím trpaslíků a hobitů. Podobně jako hobiti také kudůkové jsou velmi obratní a poměrně chytří. Po trpaslících zase zdědili jejich nezdolnost a z části také lásku ke zlatu a drahým kamenům. Žijí v horách i v nížinách, ale nemilují podzemí, a proto si staví drobné kamenné domy, většinou daleko od velkých měst a obchodních cest.
Přestože jen málokterý z nich se stane dobrým bojovníkem, dokáží v boji velmi dobře zacházet jak se sekerou, tak i s kuší.
Mnoho z nich také nachází potěšení v různém bylinkářství a alchymii, ale stejně tak dobře se mohou uplatnit třeba jako zloději.

Kroll

VÝŠKA: 180-245 coulů
VÁHA: 2000-4000 mn (100-200 kg) TŘÍDA VELIKOSTI: C

Krollové sídlí v horách, tundrách a vůbec v prostředí velmi tvrdém a nehostinném. Dospělý kroll může měřit hodně přes dva metry a zjevem může vzdáleně (velmi vzdáleně) připomínat pračlověka, i když jeho kůže je spíše zrohovatělá než chlupatá. Bezpečně je však poznáte podle jejich nezaměnitelných uší, jimž vděčí za svůj neobvyklý sluch.
Krollové jsou silnější než obyčejní lidé, ale také poněkud neohrabaní a zejména o poznání hloupější. Žijí obvykle v nevelkých kmenech, které mezi sebou neustále válčí. V těchto bojích se velmi zdokonalili, a proto nyní patří k nejobávanějším bojovníkům a z jejich kyjů a palcátů jde vskutku příslovečný strach. Po svých divokých před
cích kromě jiného podědili také vrozený ,ultrasluch', který jim umožňuje do jisté míry 'vidět' (podobně jako netopýrům) i za úplné tmy nebo mlhy.
Pokud jde o jejich původ, je možné, že vznikli kdysi dávno spojením skřeta s poloobrem. To by také vysvětlovalo, proč se mezi nimi téměř nikdy nevyskytují jedinci preferující výhradně dobro.


Člověk
VÝŠKA: 165-210 coulů
VÁHA: 1300-2300 mn (65-115kg) TŘÍDA VELIKOSTI: B

Lidé jsou snad nejrozšířenější rasou, žijící jak v oblastech hor, tak i ve stepích, lesích a tundrách. Budují rozsáhlá sídla, ať už města či vesnice, která zpravidla leží na velkých obchodních křižovatkách. Lidé jsou velmi houževnatí a nacházejí uplatnění v celé škále povolání. Většina z nich se zabývá především zemědělstvím a řemeslnou výrobou, ale najdete mezi nimi zdatné lovce a zkušené dobrodruhy všeho druhu.

Hobit
VÝŠKA: 70-120 coulů
VÁHA: 800-1200 mn (40-60kg) TŘÍDA VELIKOSTI: A

Hobiti jsou malým, veselým nárůdkem. Jsou menší než trpaslíci, chlupatí a jaksi ''dobrácky kulaťoučcí''. Žijí zpravidla v úrodných údolích, kde si ve stráních budují komfortní nory a doupata. Rozhodně nejsou nijak silní, ale jsou velmi inteligentní. Dobrodružství příliš nevyhledávají, protože mají rádi pohodlí, dobré jídlo a silné pití. Jestliže se však jednou přeci jen vydají na cesty, patří k těm nejlepším zlodějům, jaké si jen můžete představit. Hobiti mají také zvláštní psychickou schopnost, díky níž dokáží ''vycítit'' na dálku většinu živých tvorů. Této zvláštní vlastnosti říkají ''čich'', a přestože jejich pohodlným životem již dosti zakrněla dokáží lokalizovat živou bytost, dokonce i za železnou stěnou. Přestože hobiti nejsou zbabělí, jen neradi přistupují k boji tváří v tvář a raději používají své kuše než těžké meče nebo halapartny.

Barbar
VÝŠKA: 175-220 coulů
VÁHA: 1500-2800 mn (75-140kg) TŘÍDA VELIKOSTI: B

Barbaři jsou v podstatě lidé, ale jejich po staletí trvající odloučení od skutečné lidské civilizace způsobilo, že barbar zpravidla není tak inteligentní jako člověk , avšak je silnější a mnohem odolnější. Tyto vlastnosti jej také předurčují k tomu, aby se stal dobrým válečníkem.

Elf

VÝŠKA: 145-180 coulů
VÁHA: 1000-1700 mn (50-85kg) TŘÍDA VELIKOSTI: B

Elfové jsou známou rasou, žijí zpravidla hluboko v lesích nebo odlehlých údolích a roklinách. Pro své plavé vlasy a jemné rysy obličeje jsou pokládáni za velmi krásné až poněkud změkčilé. Protože jsou velmi inteligentní, jen neradi bojují, ale dokáží být i nebezpečným protivníkem. Jsou velice obratní a tak dovedou dobře zacházet s lukem a se střelnými zbraněmi vůbec. Největší potěšení jim však činí studium a učení se kouzlům, a proto se z nich stávají známí kouzelníci. Milují krásné věci od trpaslíků, ale je samotné nemají moc v lásce. Elfové jsou vesměs velmi čestní a spravedliví a nikdy se mezi nimi nevyskytují jedinci, kteří by vysloveně uznávali zlo jako zákon.

Trpaslík
VÝŠKA: 110-140 coulů
VÁHA: 1100-2000 mn (55-100kg) TŘÍDA VELIKOSTI: A

Trpaslíci jsou jednou z nejznámějších člověku podobných ras. Jsou menší, podsadití, zocelení dlouhými věky strávenými povětšinou v nehostinných pustinách. Jejich větrem ošlehané tváře snad vždy (trpaslice nevyjímaje) zdobí hnědé až černé vousy, které jim stejně jako vlasy poměrně záhy šedivějí. Sídlí v horách, zpravidla daleko od civilizace. Díky infravidění vidí v omezené míře i ve tmě. Trpaslíci většinou postrádají jakýkoliv smysl pro humor, jsou vždy vážní a někdy až příliš sebejistí. Dané slovo dodrží, zejména kyne-li z toho nějaká odměna. Jejich nejoblíbenější zbraní je válečná sekera. V boji jsou nesmírně stateční a neradi ustupují z prohrané bitvy. Brání-li trpaslík svoji hroudu zlata, neustoupí ani před smečkou rozzuřených, vyhladovělých ohnivých draků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama