Nichts ist fur dich....Nichts war fur dich .... nichts bleib fur dich... fur immer!...

Přesvědčení

27. července 2008 v 18:35 | Agnesh |  Dračí doupě
Přesvědčení


Psychické vlastnosti musí být v pravidlech dračího doupěte nějak číselně vyjádřeny, protože některá kouzla, alchymistické výrobky apod. s nimi počítají. Pro zjednodušení je vystihuje jediná vlastnost, kterou nazýváme přesvědčení. Přesvědčení může být pět druhů, všimněte si že celé přesvědčení je pouze značně symbolické. Nejjednodušší bude, když teď popíšeme všech pět druhů přesvědčení a vy se jednoduše rozhodnete, který druh odpovídá vaším představám.


Zákonné dobro - jsou to osoby naprosto dobré, které myslí pouze na prospěch svých přátel a všeho dobra na světě. Jsou obětaví, pokorní, nepotřebují peníze, jsou ochotni nasadit život za dobrou věc a této dobré věci mohou sloužit až fanaticky. Jsou spravedlivé, nelžou a nekradou, jsou čestné, ale mohou být poněkud zaslepené. Takové postavy najdeme zejména mezi čaroději z rodu elfů či lidí, válečníci z rodu lidí a nebo barbaři fanaticky sloužící nějakému dobrému pánu.


Zmatené dobro - jsou to osoby hodné a obětavé, avšak mohou mít i drobné nedostatky: nemusí být právě nejstatečnější, mohou mít rády zlato, být ješitné apod. Neobětují samy sebe v beznadějné situaci… toto přesvědčení je typické pro hobity.


Neutrální - tito tvorové jsou v zásadě ještě dobří a občas i jakž - takž čestní, ale mohou být prchliví, hamižní, zbabělí, příliš krutí a hlavně většinou myslí jen na sebe. Jsou ochotni obětovat vše za peníze a za záchranu vlastního života. Je to typické přesvědčení pro zloděje a hamižné lidi, hašteřivé trpaslíky či kudůky.


Zmatené zlo
- tito tvorové jsou zlí, ješitní, zbabělí, hlavním motivem jejich chování jsou peníze a pomsta. Jsou krutí, zradit přátele je pro ně běžné, přesto své přátele nezradí, je - li to pro ně výhodnější držet s nimi. Jsou to například skřeti, obři lidožrouti.


Zákonné zlo - jsou to tvorové, kteří se chladnokrevně a promyšleně snaží vnést do světa co nejvíce zla. Škodí všem, jsou odvážní, nelítostní, krutí a dokáží se výborně přetvařovat. Mohou konat i dobré skutky, aby odvrátili pozornost od sebe a svých zlých plánů…Jedná se o zlé kouzelníky či jimi ovládané osoby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama